Chery Israel

22.06.2023

10 הדיברות לרכישת רכב חדש

קניית רכב חדש היא לרוב השקעה משמעותית ומרגשת כאחד. זו החלטה שדורשת שיקול דעת על מנת להבטיח שתבחרו נכון. כדי לתמרן בהצלחה בין ים האפשרויות המוצעות כיום בשוק, מובאת לפניכם רשימת 10 הדיברות לרכישת מכונית חדשה.

הדיבר הראשון: קביעת מסגרת התקציב

קבView Postעו את התקציב שלכם בבואכם לקנות רכב חדש. קחו בחשבון לא רק את מחיר הרכישה הראשוני, אלא גם עלויות נוספות, כגון: ביטוח, דלק, תחזוקה ומימון. היצמדו למסגרת התקציב שלכם כדי להימנע מלחץ כספי בטווח הארוך. עם זאת, הקפידו לחפש דגמים שלא רק מתאימים לתקציב שהגדרתם, אלא גם עונים על הצרכים שלכם.

הדיבר השני: צרכים וסגנון חיים

חשבו על הצרכים העיקריים שלכם כדי לקבוע איזה סוג רכב הוא המתאים לכם ביותר. אתם זוג אורבני שיכול להסתפק ברכב עירוני קטן? ייתכן שאתם כבר הורים לילדים וזקוקים לרכב משפחתי בגודל מלא או SUV מרווח? לכן, חשוב לשקול כמה אנשים ייסעו בו באופן תדיר, מה גודל תא המטען הנחוץ לכם ואיזה סוג נהיגה אתם צפויים לבצע במרבית הזמן (נסיעות קצרות, טיולים ארוכים, וכו’). חשבו היטב על אורח חייכם ועל מאפיינים הכרחיים עבורכם ברכב, על מנת שיתאים לדרישותיכם באופן המיטבי.

הדיבר השלישי: מחקר שוק

אחרי שקבעתם את הצרכים והתקציב שלכם, חקרו דגמים שונים כדי לראות אילו מהם עומדים בקריטריונים שלכם. קראו ביקורות, דוחות וכתבות מבחן ממקורות אמינים ומוכרים. לאחר מכן, ערכו רשימה של האופציות העונות על הדרישות שלכם.

הדיבר הרביעי: בטיחות

בטיחות ניצבת בראש סדר העדיפויות בבחירת רכב חדש. חפשו מכונית עם מבחר עשיר של מערכות עזר אקטיביות לשמירה על בטיחות הנוסעים ולמניעת תאונות. דוגמאות נפוצות למערכות כאלה הן תיקון סטייה מנתיב, ניטור שטחים מתים, בלימה אוטונומית, התרעה על ערנות הנהג ובקרת שיוט אדפטיבית.

חשוב לציין, שעל אף הקדמה הטכנולוגית המאפיינת כיום את התחום, יש לבדוק לעומק גם את נושא הבטיחות הפאסיבית של הרכב. למשל, כמה כריות אוויר יש בו, ומה הציון שהוא קיבל במבחני הריסוק שנערכו לו (מומלץ להתייחס למבחנים של ארגוני בטיחות ידועים ומוערכים כדוגמת Euro NCAP).

הדיבר החמישי: אבזור ורמת גימור

חשבו אילו אביזרי נוחות חשובים לכם וינעימו את זמן השהייה שלכם ברכב – מסך מולטימדיה איכותי, בקרת אקלים מפוצלת, משטח טעינה אלחוטי לנייד, פתחי USB, דלת תא מטען חשמלית, תאי אחסון, ועוד. מומלץ לבדוק היטב איזה פריטים כלולים ברמת הגימור הרצויה או שהם אופציה בתשלום.

הדיבר השישי: צריכת דלק ופליטת מזהמים

צריכת דלק היא גורם חיוני שיש לקחת בחשבון בבחירת רכב חדש – מכונית עם צריכת דלק טובה לא רק תחסוך לכם כסף בטווח הארוך עם צבירת הקילומטרים בה, אלא גם תצמצם את פליטת המזהים ומידת הפגיעה בסביבה. השוו בין דגמים שונים באותה הקטגוריה, כדי לקבל תמונה ברורה יותר אילו רכבים חסכוניים ויעילים יותר.

הדיבר השביעי: מנוע וביצועים

מסתפקים בנסיעות רגועות ומנהלתיות או שאתם מעוניינים גם עקומת ביצועים מרשימה? אם מנוע חזק יחסית נמצא בראש מעיינכם, בדקו אילו דגמים בקטגורה מציעים נתוני הספק ומומנט גבוהים מהמקובל, באיזה תיבת הילוכים הם מצוידים ומה נתוני התאוצה שלהם מ-0 ל-100 קמ”ש.

הדיבר השמיני: עלויות תחזוקה ואחריות יצרן

שקלו את עלויות ארוכות הטווח הכרוכות בבעלות על המכונית. בדקו עלויות טיפולים, חלפים ותיקונים אפשריים. לרכבים מסוימים עשויות להיות עלויות תחזוקה או ביטוח גבוהות יותר בהשוואה לאחרים, עקב שייכות למותג יוקרה או רכיבים ייחודיים. בהקשר זה, מומלץ לבדוק את משך תקופת האחריות שניתנת על ידי היצרן והכיסוי שהיא מציעה.

הדיבר התשיעי: מימון

בדקו בקפידה את אפשרויות המימון שעומדות בפניכם. השוו בין גובה הריבית, תנאי התשלום ודרישת המקדמה של המלווים השונים. שקלו אם קנייה או ליסינג מתאימים יותר למצבכם הכלכלי. אל תשכחו לחשב את העלות הכוללת של ההלוואה על כל מרכיביה, כדי לקבל החלטה פיננסית מושכלת.

הדיבר העשירי: נסיעת מבחן

לאחר שצמצמתם את האופציות שלכם בהתאם לסעיפים הקודמים, קחו את הרכבים שנותרו ברשימה שלכם לנסיעת מבחן. נהיגה כזו תאפשר לכם לבחון כיצד הרכב מתנהג בתנאי אמת, מה רמת הנוחות הכללית שלו, מרווח הפנים ויתר התכונות שהוא מציע. הקדישו תשומת לב לאיכות הנסיעה ובידוד הרעשים, לצד תגובות המנוע, תיבת ההילוכים והבלמים.

צ’רי – כוח עולה בשוק הרכב המקומי

אם עוד לא שמעתם על ענקית הרכב הסינית, בהחלט הגיע הזמן! צ’רי מציעה בישראל 3 רכבי קרוסאובר נכון להיום – ההיצע מתחיל ב-FX האופנתי והקומפקטי, עובר דרך הטיגו 7 פרו המציג מראה קלאסי וקשוח יותר, ומסתיים בטיגו 8 פרו שהינו רכב 7 מקומות גדול למדי.

כל הדגמים של יצרנית הענק מתאפיינים ברשימת אבזור תקני ארוכה, הכוללת שפע מערכות בטיחות מתקדמות. תאי הנוסעים בעלי עיצוב מודרני ומזמין, המרחב הפנימי נדיב ושימושי, ומנוע הטורבו בנזין חזק ומספק ביצועים טובים. לכל אלה, מתווספים מחיר אטרקטיבי בהשוואה למתחרים ואחריות יצרן לתקופה מכובדת של 5 שנים.

לסיכום

רכישת רכב חדש היא החלטה משמעותית לרובנו, ולכן כדאי לקחת את הזמן ולהתחשב ב-10 הנקודות שצוינו במאמר, כדי לבצע בחירה נבונה. זכרו! חיוני למצוא מכונית שמתאימה לתקציב שלכם, עונה על הצרכים שלכם, ומספקת חווית נסיעה בטוחה ומהנה.

    לתיאום פגישה ע״י נציג

    קיבלנו את פנייתך. נחזור אליך בקרוב :)
    קיבלנו את הפנייה כבר יוצרים קשר :)