Chery Israel

24.05.2023

איך לבחור SUV ולמה טיגו 8 פרו זו הבחירה הנכונה עבורך

רכבי SUV, או רכבי פנאי בעגה המקומית, הם כלי רכב רב-תכליתיים ופופולריים שיכולים להתמודד בדרך כלל עם מגוון תנאי דרך, מרחובות עירוניים ועד למסלולי שטח מאתגרים במקרים מסוימים. לרוב הם מציעים מנעד רחב של יכולות, ומגיעים במבחר של גדלים ועיצובים, כך שבחירת ה-SUV המתאים לצרכים שלכם עלולה להיות משימה לא פשוטה כלל (במיוחד לאור שפע האפשרויות הקיימות כיום בשוק). לפניכם מספר טיפים ועצות שיסייעו לכם בתהליך בחירת ה-SUV הנכון ביותר עבורכם.

יתרונותיו של ה-SUV

הודות לממדיהם הנדיבים והגג המוגבה שלהם, רכבי פנאי מציעים פעמים רבות מרחב מחיה משופר בתוך תא הנוסעים, בעיקר בכל הנוגע למרווח הרגליים והראש (נקודה חשובה לאנשים גבוהים מהממוצע). הקבינה המרווחת הופכת אותם לאופציה טובה עבור משפחות עם ילדים או כאלה שמרבים להסיע נוסעים.

כמו כן, מאותה הסיבה, רכבי SUV מציעים נפח תא מטען גדול יותר בהשוואה למכוניות נוסעים רגילות. כך שגם השימושיות שלהם עדיפה, והם יוכלו לאחסן יותר ציוד או לשנע מטען גדול יותר. זו נקודה חשובה עבור בעלי משפחות או כאלה שזקוקים לחלל הנוסף בחלקו האחורי של הרכב.

למספר לא מבוטל של רכבי פנאי יש גם מרווח גחון גבוה יחסית, כך שביכולתם לרדת מהאספלט לדרכים לא סלולות וליהנות מטיול בחיק הטבע. כמובן שהנעה כפולה משפרת משמעותית את יכולות השטח של הרכב, אך היא לא תמיד זמינה בדגמי SUV, ולרוב גם הנעה קדמית בלבד תספיק לנסיעה משפחתית רגועה בשבילי כורכר כבושים היכן שהכביש נגמר (ובנוסף תסייע בהשגת תצרוכת דלק טובה יותר לעומת רכבי 4X4).

לתוספת הגובה מצטרפת גם תנוחת נהיגה גבוהה ושלטת יותר ממכונית נוסעים סטנדרטית, אלמנט שנהגים רבים מוצאים כנוח יותר לטעמם. גם הראות החוצה יוצאת נשכרת מכך, ולעניין זה יש כמובן גם השפעה חיובית על בטיחות הנסיעה ושמירה על הנוסעים ברכב.

קבעו את הצרכים שלכם

השלב הראשון בבחירת SUV הוא קביעת הצרכים שלכם. חשבו במה אתם רוצים שהוא ישרת אתכם – האם תשתמשו בו להסעות משפחתיות, טיולים או נסיעות לעבודה? האם אתם צרכים רכב פנאי גדול לשינוע נוסעים ומטען או אחד קטן יותר בעיקר לנסיעות ברחבי בעיר? הבנת הצרכים שלכם תעזור לכם לעשות סדר ולקבוע איזה גודל, תכונות ויכולות אתם מעוניינים שיהיו בקרוסאובר שלכם.

הגדירו מסגרת תקציב

טווח המחירים של רכבי SUV משתנה ויכול לנוע מסכומים נגישים יחסית בדגמים העממיים יותר ועד לסכומי עתק עבור הדגמים של מותגי היוקרה בענף. משום כך, חשוב לקבוע מראש מה הסכום שבאפשרותכם להשקיע בקניית המכונית, עוד לפני שמתחילים את תהליך הרכישה. כדאי לקחת בחשבון גם את עלויות הביטוח, התחזוקה השוטפת והתיקונים. זכרו שבדרך כלל רכבי פנאי גדולים יותר נוטים להיות יקרים יותר לקנייה ותפעול.

בצעו מחקר שוק

לאחר שקבעתם את הצרכים ומסגרת התקציב שלכם, חקרו דגמי SUV שונים כדי לראות אילו מהם עומדים בקריטריונים שלכם. קראו ביקורות וכתבות מבחן ממקורות מהימנים, כמו גם דוחות צרכניים ודירוגי בטיחות. לאחר מכן, ערכו רשימה של דגמים העונים על הדרישות שלכם.

קבעו את הגודל

רכבי SUV מגיעים בגדלים שונים ומגוונים, החל מתת-קומפקטי ועד לגודל מלא. כדי להחליט מה הגדול הנכון עבורכם, שקלו כמה נוסעים אתם צפויים להסיע בדרך קבע וכמה נפח אחסון למטען נדרש לכם בשגרה. זכרו שרכבי פנאי קטנים יותר עשויים להיות מתאימים יותר לתמרון באזורים צפופים ולחנייה בעיר, אך מנגד עלולים להיות פחות מרווחים ונוחים לנוסעים.

בדקו את צריכת הדלק

בחנו את נתוני צריכת הדלק שכן רכבי SUV רבים אינם ניחנים בדרך כלל ביעילות יוצאת דופן בתחום זה. יחד עם זאת, קיימות מספר אפשרויות זמינות שיכולות לחסוך לכם כסף בתחנת הדלק. למשל, חפשו דגמים עם מנועי בעירה פנימית מודרניים בעלי מגדש טורבו, הזרקת דלק מתקדמת ונפח קטן יחסית. בהנחה שאתם שוקלים אופציות הנעה אחרות (היברידית או חשמלית), זכרו כי לדגמים אלה צפוי להיות מחיר רכישה גבוה יותר בהשוואה לאופציות הקונבנציונליות (ולעיתים לא במעט), כך שהם יחסכו לכם כסף בטווח הרחוק רק אם היקף הנסועה המצטבר שלכם משמעותי ביותר לאורך השנים.

אביזרי בטיחות, מערכות סיוע ומבחני ריסוק

בטיחות נמצאת תמיד בראש סדר העדיפויות בעת בחירת רכב, והדבר לא שונה גם לגבי רכבי פנאי. לכן, הקפידו לבדוק את דירוג הבטיחות של רכבי ה-SUV ברשימה שלכם. התמקדו בדגמים עם ציון גבוה במבחני הריסוק (כדאי לבדוק את תוצאות המבחנים המהימנים והמחמירים של ארגוני בטיחות ידועים כדוגמת Euro NCAP), המקנים הגנה ראויה למבוגרים, ילדים והולכי רגל.
ודאו כי הרכב מצויד במעטפת רחבה של מערכות בטיחות אקטיביות ומתקדמות לשמירה על הנוסעים ולמניעת תאונות. דוגמאות נפוצות למערכות מהסוג הזה הן בקרת יציבות, תיקון סטייה מנתיב, ניטור שטחים מתים ורכבים חוצים מאחור, בלימה אוטונומית (כולל זיהוי הולכי רגל ורכב דו-גלגלי) ובקרת שיוט אדפטיבית. מערך מצלמות היקפיות יכול לתרום אף הוא לשיפור הבטיחות.

ערכו נסיעת מבחן

לאחר שצמצמתם את האופציות שלכם בהתאם לפרמטרים השונים בסעיפים הקודמים, קחו את רכבי ה-SUV שנותרו ברשימה שלכם לנסיעת מבחן. נהיגה כזו תיתן לכם אפשרות לבחון בתנאי אמת כיצד הרכב מגיב, האם המושבים תומכים ותנוחת הישיבה מתאימה לכם, מה רמת הנוחות שלו ויתר התכונות שהוא מציע. שימו לב לאיכות הנסיעה, לתגובת המנוע והבלמים, כמו גם לראות החוצה ולמרחב הפנימי.

שימו לב! כוכב עולה בקטגוריית רכבי ה-SUV הגדולים

בחינה של דוח איגוד יבואני הרכב מצביעה על הופעתו של כוכב חדש בטבלת המסירות של שוק הרכב המקומי. זהו הטיגו 8 פרו של צ’רי, והוא לא פחות מרכב 7 המקומות הנמכר ביותר בישראל ברבעון הראשון של שנת 2023. מדובר על הישג מרשים ביותר למותג הסיני, בוודאי אם לוקחים בחשבון את העובדה שהוא הושק בארץ רק בסוף שנת 2022.

כשתוהים על קנקנו והצלחתו של הטיגו 8 פרו, ה-SUV הגדול ביותר בהיצע הדגמים של צ’רי, ניתן להצביע על כמה מאפיינים בולטים ששבו את ליבו (וכיסו) של הצרכן הישראלי.

ראשית, הוא מכיל 3 שורות מושבים ויכול כאמור לאכלס עד 7 נוסעים, כך שהוא פונה בין היתר לבעלי משפחות ברוכות ילדים או כאלה שזקוקים לאפשרות לשנע מספר גבוה יחסית של אנשים. המרחב הפנימי מצוין לכל כיוון בזכות הממדים הנדיבים, וגם תא המטען רחב ידיים ונוח לשימוש (בעיקר כשמנצלים את אופציית קיפול המושבים האחוריים).

בנוסף על כך, הוא מציג מראה חיצוני נאה וקשוח, לצד תא נוסעים מודרני ואיכותי, עשיר באביזרי נוחות ומזמין לשהייה. גם תחום הבטיחות לא הוזנח כלל, והטיגו 8 פרו מציע כסטנדרט שפע רב של מערכות עזר ובטיחות מתקדמות. בחזיתו מותקן מנוע טורבו בנזין מודרני ובשרני (המפיק 186 כ”ס ו-28 קג”מ), המציע זמינות כוח טובה וביצועים מכובדים מאוד לרכב בגודלו.

השילוב של כל הנתונים האלה יחד, בתוספת מחיר תחרותי ביחס לרכבי SUV מקבילים, וגם אחריות יצרן לתקופה לא קצרה של 5 שנים – מסבירים כיצד ביסס את מעמדו כהצעת מכר אטרקטיבית עבור מספר הולך וגדל של נהגים ישראליים.

מילות סיכום

בחירת ה-SUV המתאים ביותר עבורכם יכולה להיות משימה לא פשוטה, אך בהתחשב בצרכים, בתקציב ובמחקר השוק שלכם – תוכלו להשלים את המשימה בהצלחה. קחו את הזמן לביצוע נסיעות מבחן בדגמים השונים, אל תשכחו לבדוק את דירוג הבטיחות שלהם, ושקלו היטב אם הם עונים לכל דרישותיכם. עם שימוש נכון ומושכל ברשימת ההמלצות שניתנה לכם כאן, אתם תנהגו ותהנו מרכב הפנאי החדש שלכם תוך זמן קצר.

    לתיאום פגישה ע״י נציג

    קיבלנו את פנייתך. נחזור אליך בקרוב :)
    קיבלנו את הפנייה כבר יוצרים קשר :)