Chery Israel

30.07.2023

CHERY (צ’רי) – יצרנית מובילה בתחום הרכבים הסינים – כל הסיבות

במהלך השנים האחרונות, תעשיית הרכב בסין חווה תהליכי צמיחה וטרנספורמציה חסרי תקדים, כאשר יצרניות מקומיות רבות מתחרות לא רק על מקומן בשוק הבית אלא גם על מעמדן כיצואניות בולטות. בין שלל המתמודדות הללו, צ’רי התגלתה כחברה פורצת דרך, שחצבה בהצלחה את דרכה לפסגה והפכה לאחת מיצרניות הרכב המובילות בסין. מאמר זה בוחן את הסיבות העיקריות מאחורי עלייתה של צ’רי לגדולה, תוך הדגשת ההחלטות האסטרטגיות, היוזמות החדשניות וראיית העתיד של ענף הרכב, אשר הביאו את החברה למעמדה הנוכחי.

כניסה מוקדמת לשוק והנהלה בעלת חזון

המסע של צ’רי בדרך להפיכתה לשחקנית דומיננטית בנוף של תעשיית המכוניות הסינית, החל עוד בשנת 1997, עם הקמת החברה. כניסתה המוקדמת לשוק אפשרה לה לנצל את הצמיחה הכלכלית המהירה של סין באותם הימים, לצד התפתחות מעמד הביניים שהחזיק בכוח קנייה הולך וגובר, והביקוש המתעצם לכלי רכב נגישים ואמינים. מתוך זיהוי הפוטנציאל הזה, צ’רי עשתה מהלך נועז ונכנסה לשוק בתקופה שבה התחרות הייתה פחות אינטנסיבית וצפופה באופן יחסי. הודות להנהלה אמביציוזית ובעלת חזון, החברה קבעה משימה ברורה מבלי לבזבז זמן מיותר: לייצר מכוניות באיכות גבוהה ובמחיר סביר, המותאמות לצרכיהם ודרישותיהם של צרכנים הן סינים והן מערביים. במבט לאחור, אין ספק שקבלת ההחלטות וניצול ההזדמנויות, התבררו כנכונות ומועילות.

התמקדות במחקר ופיתוח

צ’רי זיהתה שחדשנות וקידמה הן המפתח להתבלט בתעשיית הרכב התחרותית. לשם כך, החברה השקיעה בצורה ניכרת בתהליכי מחקר ופיתוח, תוך טיפוח תרבות ארגונית של יוזמה והטמעת טכנולוגיות חדישות ומתקדמות. על ידי שיתופי פעולה עם חברות גלובליות מובילות והקמת מרכזי מחקר, צ’רי שיפרה את היכולות הטכניות שלה, והביאה ליצירת זרם קבוע של דגמים חדשים ומתקדמים טכנולוגית.

כצעד תומך ומשלים לכך, היא גם השקיעה רבות בפעילויות קידום ושיווק להעלאת המודעות למותג, ערכי הליבה שלו והמחויבות הבלתי פוסקת להמשך המחקר והפיתוח. בזכות העמידה בהבטחותיה ושמירה על איכות מוצר עקבית, צ’רי נהנית מתדמית טובה ויציבה, והצליחה למצב את עצמה כיצרנית רכב סיני בולטת ותחרותית גם במספר שווקים מחוץ לגבולות הרפובליקה העממית.

שותפויות אסטרטגיות והתרחבות גלובלית

מתוך שאיפתה להפוך לחברה בינלאומית, צ’רי יצרה שותפויות אסטרטגיות עם יצרניות רכב מבוססות מרחבי העולם. באמצעות מיזמים עסקיים משותפים והסכמי שיתוף טכנולוגיה, היא השיגה גישה לטכנולוגיות ושיטות ייצור מתקדמות, בנוסף למומחיות בתחומי הניהול והתפעול. בריתות אלה גם אפשרו לחברה להרחיב את הנוכחות הגלובלית שלה, ולחדור לשווקים נוספים באסיה, המזרח התיכון, דרום אמריקה ועוד (ענקית הרכב הסיני השיקה את פעילותה בישראל בשלהי שנת 2022, לקראת חדירתה לשווקים מערביים נוספים).

אחד המיזמים המשותפים הבולטים של צ’רי הוא עם תאגיד JLR (יגואר-לנד רובר). השותפות שנוסדה בשנת 2012 סימנה אבן דרך משמעותית עבור היצרנית הסינית, וסיפקה לה גישה לטכנולוגיות המתקדמות של JLR, המומחיות בנושאי תכנון ועיצוב, ורשת ההפצה העולמית. מהצד השני, JLR נהנתה מהידע, הניסיון העשיר ומיכולות הייצור הגבוהות של צ’רי בסין, המהווה את אחד משווקי הרכב הגדולים ביותר בעולם.

גישה ממוקדת צרכנים

ניתן לייחס את עלייתה והצלחתה של צ’רי במידה רבה גם לעצם היותה קשובה וערנית לצרכיהם ודרישותיהם של הצרכנים. החברה עורכת מחקרי שוק קפדניים ויסודיים כדי להבין את העדפותיהם של רוכשי רכב חדש ולקוחותיה הפוטנציאליים, תוך התאמת היצע המוצרים שלה לפיכך. באמצעות ייצור מכוניות המשלבות את האיזון הנכון בין נגישות, אמינות וחדשנות, הצליחה צ’רי לרכוש את אמון הלקוחות, דבר שהביא לנאמנות גבוהה למותג ולמוניטין חיובי.

דוגמה בולטת לזיהוי נכון של טרנדים ודגש על מיקוד בצרכנים, היא היצע מרשים של רכבי פנאי שונים ומגוונים, המכוונים ללב הקטגוריות הפופולריות ביותר כיום בשוק הרכב. בין אם מדובר ב-FX הקומפקטי ומהמעוצב, טיגו 7 פרו בעל המראה הקלאסי והקשוח או טיגו 8 פרו שהוא רכב 7 מקומות הפונה למשפחה המורחבת – כולם מציעים חבילה שנראה כי נתפרה היטב לרצון הלקוחות במגוון תחומים חשובים – אבזור נוחות, בטיחות, עיצוב פנימי וחיצוני, שימושיות ותמחור אגרסיבי.

נוכחות בולטת בשוק הבית

בשוק ביתי המאופיין בתחרות עזה, צ’רי הצטיינה בשמירה על נתוני מכירות ונתח שוק נאים למדי. היכולת של יצרנית הענק לספק מגוון רחב של דגמים, מרכב משפחתי סטנדרטי ועד ל-SUV בגודל מלא, הבטיחה שהיא פונה לקשת רחבה של צרכנים סינים. יתרה מזאת, הרשת הענפה של סוכנויות מכירה ומרכזי שירות של החברה הפזורים ברחבי במדינה, מעניקה ללקוחות גישה נוחה לרכביה, לצד מערכי תמיכה ושירות מקצועיים לאחר הקנייה.

אחרית דבר

הצלחתה של צ’רי להפוך לאחת מיצרניות הרכב המובילות בסין היא לא פחות ממרשימה. הודות להנהלה בעלת חזון וראייה נכונה של העתיד, התמקדות במחקר ופיתוח, שותפויות אסטרטגיות, התרחבות גלובלית, אימוץ שיטות הנעה אלטרנטיביות וגישה ממוקדת צרכנים – החברה הצליחה להתנהל בצורה נכונה במרוצת השנים ולפלס לעצמה דרך בנוף הדינמי והמשתנה של תעשיית הרכב. ככל ששוק הרכב הסיני ממשיך לגדול ולהתפתח, רוח החדשנות ויכולת ההסתגלות של צ’רי, מציבים אותה בעמדה טובה כדי להמשיך ולחזק עוד יותר את אחיזתה המקומית ולהרחיב את נוכחותה בזירה הבינלאומית.

    לתיאום פגישה ע״י נציג

    קיבלנו את פנייתך. נחזור אליך בקרוב :)
    קיבלנו את הפנייה כבר יוצרים קשר :)