Chery Israel

16.08.2023

צ’רי – השילוב המושלם בין בטיחות ונוחות

הבנו כבר שהצ'רי יפהפייה ונותנת ערך מעולה לכסף שהיא עולה, אבל האם היא גם בטיחותית, מאובזרת כמו שצריך, מפנקת ועונה על כל הצרכים של הנהג ושאר יושבי הרכב?

צ’רי, יצרנית הענק מסין, הגיעה לחופי ארצנו בשלהי שנת 2022 – ומאז לא מפסיקה להכות גלים בשוק הרכב המקומי. תוך פרק זמן קצר היא הצליחה להתברג בצמרת רשימת המסירות, כשבמקביל לכך היא מניחה את היסודות לביסוס מעמדה כאחד המותגים הבולטים ביותר בענף. תמהיל נכון של מספר רכבי פנאי במגוון גדלים ועיצובים, המציעים אבזור נוחות ובטיחות רב לצד תמחור אגרסיבי, סייעו לה בפיצוח דרישת הקהל וחדירה ללב הקונצנזוס הישראלי. בכתבה זו נסקור את ההיבטים השונים שתרמו לפופולריות הגבוהה של 3 דגמי החברה: FX, טיגו 7 פרו וטיגו 8 פרו.

צ’רי – על קצה המזלג

צ’רי נוסדה בסין עוד בשנת 1997. מאז הקמתה לפני יותר משני עשורים, מהווה החברה את אחד מעמודי התווך של תעשיית הרכב הסינית, תוך שהיא שוקדת כל העת על העמקת פעילותה גם בזירה הבינלאומית. שאיפותיה ומאמציה של צ’רי להתרחבות גלובלית, מציבים אותה כבר היום בראש רשימת היצואניות הבולטות ביותר בתעשיית המכוניות של הרפובליקה העממית. השוק הישראלי הוא אבן דרך נוספת באסטרטגיה העולמית של החברה, לקראת חדירתה לשווקים מערביים נוספים בעתיד הקרוב.

מה יש בתפריט המקומי

על מנת לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה, צ’רי שמה דגש משמעותי על פיתוח וייצור של רכבי פנאי. אלה מגיעים בכמה מידות שונות, בהתאם לקהל היעד ואופי השימוש. חתך הדגמים המוצע במחוזותינו מתאפיין בעיצוב חיצוני נאה, תא נוסעים מודרני ומזמין, אבזור נוחות עשיר, שפע מערכות בטיחות מתקדמות וביצועים טובים.

ה-FX הוא רכב פנאי משפחתי-קומפקטי, המציג לראווה הופעה חיצונית אגרסיבית ומרכב מעוצב למדי, ברוח קופה ספורטיבית. זהו קרוסאובר מודרני עם מראה אופנתי, שתוכנן עבור אלו שרוצים לא רק מכונית סטנדרטית שתבצע את מטלות היום-יום, אלא גם נוכחות בולטת ומרשימה על הכביש.

הטיגו 7 פרו הוא SUV קומפקטי עם עיצוב קלאסי וקופסתי יותר, תכנון זה מעניק לו יתרון במרווח הראש לנוסעים ובנפח תא המטען, בהשוואה ל-FX (לו גג נמוך יותר, המשתפל לאחור). הוא יקרוץ לבעלי משפחות אשר יעריכו את המראה הקשוח והשמרני יותר שלו, לצד תוספת השימושיות והמרחב הפנימי שנגזרים ממנו.

הטיגו 8 פרו הוא רכב 7 מקומות, וכמובן גם הגדול ביותר בהיצע דגמי היצרנית (ארוך בכ-20 ס”מ מהטיגו 7 פרו, בעל ה-5 מושבים). ממדיו הנדיבים, המרווח הפנימי הרב ואביזרי הנוחות שבו, הופכים את הטיגו 8 פרו לרכב פנאי יעיל ושימושי עבור המשפחה המורחבת או כאלה המחפשים חלל פנים גדול במיוחד מטעמים אחרים.

אביזרי בטיחות

כל 3 הדגמים של צ’רי מצוידים במעטפת רחבה של מערכות עזר לשמירה על בטיחות הנוסעים ולמניעת תאונות. מעבר ל-6 כריות אוויר חשובות ביותר לצורך הגנה פאסיבית על הנוסעים, היצע מערכות הבטיחות האקטיביות כולל כסטנדרט את העזרים הבאים: מערכת בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי רגל ורכב דו-גלגלי, התראה בפני התנגשות חזיתית, בקרת אקטיבית לסטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית עם מערכת עזר לזחילה בפקקים, ניטור שטחים מתים והתראה על תנועה מאחור. רשימה ארוכה ומקיפה למדי כבר מגרסאות הכניסה – שאפו.

נקודה חשובה שכדאי להתעכב עליה הנה ציון הבטיחות המרשים שהוענק ל-FX במבחני הריסוק האירופאיים (זהו הדגם היחיד של צ’רי שהשתתף עד כה במבחנים הללו). בסוף שנת 2022, הקרוסאובר המעוצב השתתף במבחני הריסוק המחמירים של Euro NCAP, וזכה לדירוג גבוה של 5 כוכבי בטיחות. בדיקה קפדנית יותר של התוצאות, מראה שהוא קיבל ציון מכובד מאוד של 87% בהגנה על מבוגרים וילדים, ו-88% בכל הנוגע למערכות סיוע. זה המקום לציין כי מבחני הריסוק של ארגון Euro NCAP, נחשבים למקצועיים והמהימנים ביותר כיום בתעשיית הרכב.

אביזרי נוחות

גם בתחום אבזור הנוחות לנהג ולנוסעים, 3 רכבי הפנאי של צ’רי מציגים רשימת ציוד תקני ארוכה ועשירה: לוח מחוונים דיגיטלי, בקרת אקלים, דיבורית מובנית, משטח טעינה אלחוטי לנייד, תאורת לד, מפתח חכם לכניסה והנעה, מצלמה אחורית, חיישני חנייה ועוד. עלייה ברמות הגימור מוסיפה פריטים שונים (בהתאם לדגם), כגון דלת תא מטען חשמלית, מערכת שמע משודרגת, חימום וכיוונון חשמלי למושבים הקדמיים – והיד עוד נטויה.

שלושתם מצוידים כסטנדרט גם במערכת מולטימדיה צבעונית עם מסך מגע, המאפשרת שיקוף של הטלפון הנייד (ישנו הבדל קל בגודלו של המסך בין הדגמים השונים). בכולם, רמת הגימור הבכירה NOBLE, מוסיפה למערכת את האפשרות לשליטה ותפעול באמצעות פקודות קוליות.

בכל הדגמים יש פתחי מיזוג אחוריים לטובת הנוסעים בשורת המושבים השנייה – עניין חשוב מאוד בארצנו הלוהטת. בטיגו 8 פרו, תוכלו למצוא ברמת הגימור הגבוהה ביותר גם פתחי מיזוג בשורה השלישית (זהו כאמור רכב 7 המקומות היחיד בהיצע), שאף נהנית משליטה נפרדת על עוצמת המזגן. מדובר על פריט די נדיר, אשר יסייע לפתור את המחלוקות המשפחתיות בנוגע לישיבה מאחור. שימושי בהחלט!

לסיכום

דגמי הפנאי של צ’רי מגלמים הצעת מכר אטרקטיבית וחבילה תחרותית, כל אחד בקטגוריה אליה הוא משתייך. את הראייה לכך ניתן למצוא בנתוני המכירות הגבוהים של היצרנית הסינית בארץ, המשקפים את מידת הצלחתה בחדירה לשוק הישראלי וקליעה לטעמו של קהל הלקוחות המקומי. רכבי המותג לא מציעים רק תמורה טובה למחיר והופעה חיצונית מושכת, אלא גם תא נוסעים עשיר באבזור ונעים לשהייה, בתוספת שלל מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט. כל אלה מבטיחים חווית נסיעה נוחה, נעימה ובטוחה – במטרה לענות על כל הצרכים של הנהג ושאר יושבי הרכב.

    לתיאום פגישה ע״י נציג

    קיבלנו את פנייתך. נחזור אליך בקרוב :)
    קיבלנו את הפנייה כבר יוצרים קשר :)